Czytanie i rozumienie ze słuchu

eng42W pierwszej części lekcji postawiłem na czytanie. Przyniosłem trochę literatury po angielsku dotyczącej przedmiotów na Politechnice. Chciałbym nie tylko płynnie czytać fachowe artykuły, ale także dokładnie je rozumieć. Dlatego dużo słówek trzeba będzie wynotować i się ich nauczyć.

Ponadto, pani Marta także – dla odmiany – przyniosła kilka angielskich dzienników i czasopism.

Muszę przyznać, że czytanie na głos okazało się bardzo pożyteczne. Po pierwsze, moja nauczycielka mogła na bieżąco korygować błędy w wymowie nieznanych mi dotąd słówek. Zwłaszcza w przypadku fachowych artykułów – pomoc pani Marty była nieoceniona.

Natomiast rozumienie ze słuchu przyszło mi dość łatwo. Może dlatego, że już wcześniej w domu starałem się słuchać angielskiego radia i niektórych stacji telewizyjnych. Poświęciłem na to wiele miesięcy.

Ponadto, płyta CD, której słuchaliśmy była bardzo ciekawa i czytana dość wolno. Dotyczyła rozmowy dwóch nauczycieli języka angielskiego – jeden uczył angielskiego w Londynie, a drugi w Edynburgu. Rozmawiali o kursantach, sposobie przygotowywania się do lekcji, problemach jakie napotykają w codziennej pracy w związku z nauczaniem języka angielskiego obcokrajowców.

Poznaj najnowsze metody nauki języka angielskiego w Gdyni