Krok drugi – rozmówki

eng45Dzisiejsze zajęcia w całości obejmowały rozmówki. Obawiałem się ich trochę, bo odczuwam pewną barierę przed mówieniem w języku obcym.

Na szczęście moja nauczycielka i lektorka – pani Marta, z dużym wyczuciem przełamała mój opór. Cierpliwie i starannie korygowała moje potknięcia językowe – zarówno jeśli chodzi o zastosowanie odpowiedniego czasu jak i prawidłową konstrukcję zdań oraz akcent.

To właśnie pani Marta zasugerowała, aby do programu mojego kursu indywidualnego włączyć konwersacje.

Przystałem na to, bo wiem, że miałem braki w tym obszarze. A nade wszystko to bardzo istotny element nauki języka angielskiego.

Moja nauczycielka na bieżąco koryguje błędy wymowy, dzięki czemu mam pewność, że mój angielski będzie dobry.

Tematy na które rozmawialiśmy w ramach zajęć z konwersacji, były bardzo różne. Pani Marta przyniosła płyty CD, kilka angielskich dzienników, wysłuchaliśmy także dwie audycje radiowe. Po czym zadawała mi pytania, a ja odpowiadałem. Po każdej takiej rozmówce dostałem materiały zawierające nowe słownictwo, abym przyswoił je sobie w domu.

Natomiast kilka artykułów z angielskiej prasy przeczytałem bez trudu, a pytania pani Marty były tak skonstruowane, że chętnie i bez stresu zacząłem odpowiadać wykorzystując spory zasób słówek jakie znałem.

Język angielski dla dorosłych.