Minęło pierwsze półrocze

Szkoły językowe działają w podobnym systemie jak szkoły zwykłe. Po półrocznym okresie nauki są ferie, które pokrywają się z feriami szkolnymi. W sumie to nawet dobrze, bo akurat z feriami szkolnymi pokrywa się moja sesja, więc mogę swobodnie się uczyć do egzaminów podczas przerwy w nauce języka.

Ale dość o feriach. Znacznie ważniejsze jest podsumowanie pierwszego półrocza nauki w szkole językowej. Jak się mogłem przekonać bardzo dobrze trafiłem wybierając opcję nauki indywidualnej u pani Marty. Już pierwszych kilka zajęć pozwoliło mi zyskać pewność siebie i znacznie ułatwiło mi nawiązywanie prostych rozmów w języku obcym. To jednak tylko początek. Poza swobodniejszym podejściem do rozmów udało mi się też poznać wiele słów ściśle związanych z moim wykształceniem. O tym jak duże postępy udało Mi się poczynić mogłem się przekonać na wykładzie gościnnym, na którym byłem. Jeden ze znanych naukowców opowiadał tam o swojej pracy w języku angielskim. Muszę się pochwalić, że niemal wszystko udało mi się zrozumieć.

Oczywiście nie mam zamiaru spoczywać na laurach. Będę się uczył nadal pod bacznym okiem pani Marty przez kolejne pół roku. Ostatecznie  szkoła językowa w Gdyni jest najlepsza 🙂