Pisanie – lekcja trzecia

eng44Kolejny punkt w moim kursie indywidualnym, to pisanie. Na początek pani Marta poprosiła mnie, abym napisał list do mojego korespondencyjnego  przyjaciela lub przyjaciółki (pen friend) i opisał co aktualnie porabiam. Umówiliśmy się z panią Martą, że na czas trwania lekcji to ona będzie moją „pen friend” i odpisze na mój list.

To było dość przyjemne zadanie, gdyż zacząłem opisywać swoje studia na Politechnice, plany wakacyjne oraz rzecz jasna obecny kurs języka angielskiego. Opisu niektórych ulubionych przedmiotów na Politechnice, starałem się unikać z prostego powodu – znałem tylko nazwę przedmiotu po angielsku. Nie znam jednak jeszcze angielskiego na tyle, abym mógł swobodnie opisać, które zagadnienia szczególnie mnie interesują.

W odpowiedzi otrzymałem list od pani Marty, który musiałem na głos przeczytać i znów odpisać. Na szczęście zwroty, słownictwo i idiomy zawarte w korespondencji były mi już w większości znane, a w przypadku nowych słówek posłużyłem się słownikiem.

Potem słuchałem rozmówek z płyt CD, a moje następne zadanie polegało na opisaniu tego co usłyszałem. Ponadto, dostałem zadanie domowe: mam przeczytać pewne opowiadanie i opisać bohaterów tego opowiadania.

Z niewielka pomocą słownika przeczytałem opowiadanie ze zrozumieniem. Teraz zabieram się za pisanie.

Kiedy jest właściwy czas na naukę języka angielskiego dla dzieci ?